Najnowsza technologia w maszynach do natrysku pianki poliuretanowej Sanberg.

Sanberg to firma która z miesiąca na miesiąc udoskonala swoje maszyny do natrysku pianki poliuretanowej. agregat do natrysku pianki poliuretanowej na rok 2019 to rewolucja w jakości i ergonomii.

Firma Sanberg , to firma odpowiadająca na sugestie i pomysły swoich klientów, dzięki czemu cały czas rozwijamy się w dobrym kierunku. Jesteśmy w kontakcie z naszymi klientami, którzy zakupili nasze maszyny nawet osiem lat temu. Przez wiele lat współpracy z nimi pozyskaliśmy bardzo dużo wiedzy i pomysłów, które zostały zrealizowane w kolejnych wersjach naszych maszyn. Czy nasza firma kiedyś zakończy udoskonalanie swoich maszyn? Myślę, że nie. Cały czas czekamy na maile od was co wam się podoba w naszych maszynach, a co jeszcze można zmienić.
Nasze wyroby stają się coraz lepsze, dzięki czemu nasza konkurencja zostaje w tyle.

Polityką naszej firmy jest sprzedaż maszyn w rozsądnych cenach i w najlepszej jakości. Z dumą mogę powiedzieć, że nasze produkty są tańsze o 40% od wyrobów konkurencji, a jakość jest taka sama, a nawet lepsza. Dlaczego tak się dzieje? Staramy się zejść z ceny zamawiając duże ilości części od producentów podzespołów. Biorąc więcej części kupujemy je z rabatem nawet do 50%. Dlatego możemy zejść z ceną do niskich poziomów. Produkujemy więcej i taniej niż inni.

Poniżej opisałem modyfikacje, które wprowadziliśmy w tym roku do naszych maszyn. Z początkiem roku weszła do sprzedaży nowa wersja maszyny Sanberg SG-300x i Sanberg SG-370. Obydwa agregaty zostały ulepszone o wiele rozwiązań, które pozwolą cieszyć się jeszcze bardziej niezawodnym użytkowaniem naszych maszyn.
Główny tłok pneumatyczny jest o 20% większy niż w innych naszych maszynach. Dzięki temu maszyna może natryskiwać piankę z większa siłą , a strumień wychodzącej z pistoletu pianki jest jednolity i pozbawiony spadków ciśnienia. Maszyna ma zawsze tyle mocy ile jest potrzebne nawet przy natrysku dużych powierzchni hal i magazynów.

Węże transferowe maszyn do natrysku pianki poliuretanowej Sanberg.

Węże transferowe są cieńsze i bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Połączenia węży są za pomocą śrubunku. Jest to rozwiązanie mające uniemożliwić rozerwanie połączenia kabli grzejnych nawet przez silne pociągnięcie przy rozwijaniu. Struktura węża jest specjalnie dobrana do przepływu składników pianki poliuretanowej. Teflon jako materiał ścianek węża jest materiałem do którego nie przywierają żadne zanieczyszczenia, a jeśli chociaż coś się przyklei, to łatwo będzie to można usunąć za pomocą różnego rodzaju środków czyszczących. Cały przewód owinięty jest nicią kevlarową i warstwą nylonu. Dzięki temu przewód ma wytrzymałość ponad 600 barów. Jest to trzykrotnie więcej niż przewidywalne, maksymalne ciśnienie w maszynie.

System efektywnego podgrzewania pianki poliuretanowej w maszynach Sanberg.

Firma Sanberg jako jedna z pierwszych wprowadziła system efektywnego podgrzewania składników pianki poliuretanowej w blokach grzewczych. Bloki grzewcze maja za zadanie podgrzać piankę poliuretanową , żeby miała odpowiednią temperaturę do natrysku. W niskich temperaturach pianka może nie rozrastać się tak, jak powinna. Może to narazić izolatora na straty materiału, oraz na niewłaściwe mieszanie się składników pianki. Wynikiem niewłaściwego dozowania niedogrzanych składników może być pianka pozbawiona właściwości izolacyjnych. Natryśnięta pianka może cały czas lepić się po dotknięciu, lub może być krucha. Składniki pianki w maszynach Sanberg podgrzewane są w blokach grzewczych, gdzie krążą ruchem wirowym podgrzewając się 30 % szybciej niż maszyny konkurencji.

Najnowszej generacji pompy beczkowe firmy Sanberg gwarantują długą i bezawaryjną pracę dzięki nowym zaworom powietrznym i uszczelnieniom fluorowym. Nowe pompy są tak zbudowane, żeby zawsze zadziałały pomimo to, że są narażone na działanie izocyjanianu, który krystalizuje się bardzo szybko w kontakcie z powietrzem i wilgocią. Zastosowano lepszy dostęp do uszczelek zgarniających, które można wymienić w czasie krótszym niż 10 minut. Powierzchnia nowych pomp pokryta jest niklem. Pomaga to w usunięciu zaschniętego materiału z powierzchni pompy beczkowej. Jest to bardziej estetyczne i lepsze w użytkowaniu. Waga nowych pomp beczkowych jest zredukowana o 30% w stosunku do pomp starszej generacji. Wydajność pomp zwiększyła się o 20% w stosunku do poprzednich wersji.

Nowe sterowanie powietrzem w maszynach do natrysku pianki poliuretanowej Sanberg.

W nowych agregatach do natrysku pianki Sanberg udoskonalono sterowanie powietrzem. W nowym modelu nie musisz iść do pomp i regulowac na nich ciśnienie. Zrobisz to stojąc przy maszynie jednym pokrętłem dla dwóch pomp. Nowy trójnik pneumatyczny zbudowany jest z aluminium, a nie z plastiku jak w maszynach u konkurencji. Zegary wskazujące ciśnienia są większe, żeby można było z daleka zobaczyć wartości ciśnienia. Zawory i przyłącza są na szybkozłączkę, co przyśpiesza czas złożenia i rozłożenia maszyny.
System zapobiegający cofaniu się pianki w maszynach do natrysku pianki poliuretanowej Sanberg
Dzięki temu systemowi składniki pianki poliuretanowej płyną tylko w jednym kierunku. Oznacza to że szansa zapchania pistoletu z powodu nierównego ciśnienia spada o 70%.

System ochrony maszyny przed nadmiernym ciśnieniem w agregatach do natrysku pianki poliuretanowej Sanberg.

Jeśli dojdzie do zapchania maszyny skrystalizowanym składnikiem pianki poliuretanowej, to ciśnienie cieczy może dojść nawet do 450 barów. Istnieje wtedy ryzyko uszkodzenia maszyny poprzez ciśnienie. Najczęściej wtedy musimy wymienić uszczelnienia na tłokach maszyny, uszczelnienia połączeń gwintowanych, uszczelki na blokach grzewczych. Gdy ciśnienie uszkodzi maszynę, to objawia się to tym że obniża się szczelność uszczelek zgarniających na tłoku głównym.

Ciśnienie na stronie ISO i POLY staje się różne. Skutkuje to niewłaściwym podawaniem składników przez maszynę , oraz tym że zaczynają pojawiać się z niej wycieki. Rozwiązanie tego problemu znajduje się w naszych maszynach i nie musisz się bać , że Twoja maszyna zostanie uszkodzona. Te rozwiązanie stosowane jest w maszynach do natrysku pianki poliuretanowej z wyższej półki.
Nasze maszyny zabezpieczone są przed nadmiernym ciśnieniem w 100 % i nic takiego co opisałem wyżej nie może się zdarzyć w naszym sprzęcie.

Wzmocnione przewody do recyrkulacji w agregacie do natrysku pianki poliuretanowej Sanberg.

Przewody recyrkulacji składników pianki poliuretanowej w agregacie do natrysku Sanberg zostały zmienione. W starszej wersji były to przewody gumowe wzmacniane nylonem. Teraz w nowszej wersji zamontowane są przewody , gdzie ścianki są wykonane z teflonu. Dodatkowo przewód zabezpieczony jest oplotem z cienkiego drutu stalowego. Nowe przewody są naprawdę pancerne.

System zabezpieczający maszynę przed niepoprawnym podłączeniem do prądu.

Za każdym razem zaczynając robotę właściciele maszyn kupionych u konkurencji ryzykują spaleniem instalacji elektrycznej agregatu poprzez to, że w sieci może być więcej niż ustawowe 230V na pojedynczej fazie. Jedynie maszyny konkurencji powyżej kwoty 70 tys złotych mają takie zabezpieczenia. Widziałem już sporą liczbe maszyn popalonych przez to że we wtyczce zasilającej u klienta była pomieszana kolejność faz. W naszych maszynach ryzyko uszkodzenia elektrycznego jest zredukowane o 90% w stosunku do innych agregatów dostępnych na rynku do kwoty 60 tys złotych. Gdy nasza maszyna zostanie podłączona do gniazda, gdzie są pomieszane fazy, to nie dojdzie do jej uszkodzenia, tylko zapali się lampka informacyjna o złym podłączeniu. Wyświetlacze maszyny nie zostaną włączone.

Więcej części MADE IN POLAND w maszynach do natrysku pianki poliuretanowej Sanberg.
Nasza firma wprowadza z miesiąca na miesiąc coraz wiecej części z Polski. Dzięki temu rozwiązaniu nasze maszyny są tanie w naprawie i coraz bardziej niezawodne. Polscy producenci elektroniki są coraz lepsi w produkcji bezawaryjnej elektroniki, która przewyższa nawet jakością wyroby z zachodu Europy. W tym roku do grona naszych dostawców dołączyła polska firma produkująca transformatory i układy miękkiego startu.

Na koniec tego artykułu chciałbym podziękować naszym byłym i przyszłym klientom za wybór maszyn do natrysku pianki poliuretanowej Sanberg. Jest nam niezmiernie miło, że właśnie wybraliście naszą markę, która cały czas udoskonala technologie natrysku poliuretanu.