Obsługa klienta
Oferta w PDF

Narzędzia do obróbki

Natryskując strumień pianki poliuretanowej na powierzchnię nie jesteśmy w stanie kontrolować rozrostu pianki poliuretanowej. Czasami pianka za bardzo się rozrośnie i jesteśmy zmuszeni przyciąć naddatki. Bez tego nie będzie możliwe zamontowanie płyt. Nasza firma przetestowała kilka rozwiązań do obcinania naddatków pianki. Przetestowaliśmy nóż pneumatyczny napędzany powietrzem, oraz brzeszczot do piły tzw Lisi Ogon. Kolejnymi rozwiązaniami była frezarka napędzana piłą łańcuchową, nóż do wełny mineralnej 60 cm i skrobaczka do pianki. Co wybrać, żeby nie wydać góry pieniędzy, a żeby praca była wykonana prawidłowo???

Nóż pneumatyczny

Nóż został zakupiony za kwotę 1200 złotych i po pierwszym uzyciu każdy z naszego zespołu miał dosyć pracy tym nożem z powodu silnych drgań ostrza. Nóż popracował dwa razy i się zepsół. Może to wada technologiczna, a może nasz pech.

Brzeszczot do piły Lisi Ogon

Jest to rozwiązanie nieco lepsze, niż nóż pneumatyczny, jednak cały czas pozostaje problem drgań całej piły. Rozwiązanie to kosztuje 450zł za brzeszczot i około 500 zł za piłę. Nie jest to idealny sposób obcinania pianki poliuretanowej, ale jak za te pieniądze, to całkiem dobry sposób.

Nóż ręczny z ostrzem 90cm

Nóż ręczny jest wykonany ze stali szybkotnącej i jest bardzo ostry. Wystarczy przyłożyć i pociągnąć po piance poliuretanowej otwartokomórkowej i zostanie ona odcięta. Rozwiązanie proste, tanie i skuteczne. Wadą tego rozwiązania jest czasochłonność wykonania. Trzeba powoli odcinać piankę z krokwi , lub ścian działowych.

Frezarka do pianki poliuretanowej napędzana piłą łańcuchową.

Rozwiązanie to kosztuje dużo, ale jest skuteczne w usuwaniu naddatków pianki poliuretanowej. Wadą tego rozwiązania jest produkcja drobnych cząsteczek pianki poliuretanowej, które są wszędzie tam gdzie pracujemy. Cena za frezarke do pianki oscyluje w przedziale 1000$ do 1800$. To dużo zważywszy, że maszyna będzie używana sporadycznie, bo w Polsce w większości przypadków będziemy natryskiwac pod stelarz. Wtedy kształt pianki natryśniętej nie jest istotny bo prykryje go stelaż z płyta KG

https://www.youtube.com/watch?v=FAosX4MRRD0&t=11s

Skrobaczka ręczna

Skrobaczka pianki poliuretanowej  służy w rzeczywistości jako grzebień do czesania włosia końskiego. Składa się z kilku okręgów zbudowanych ze stali narzędziowej. Zaletą tej metody jest jej prostota i cena. Na ebayu taką skrobaczkę można kupić za 20 złotych. Wadą tej metody jest czas w jakim wykonujemy prace. Troszkę trzeba się zmęczyć, żeby zrobić całe poddasze.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.