Obsługa klienta
Oferta w PDF

Baza Wiedzy

Najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów oraz dotyczące naszych maszyn budowlanych do natrysku pianki, agregat do natrysku poliuretanu, ocieplenie natryskowe, ocieplenie pianką, izolacja natryskowa.

Czy zakup maszyn do natrysku jest opłacalny i kiedy nastąpi zwrot inwestycji?

Ceny naszych maszyn są stosunkowo niskie , gdyż kupujecie Państwo u bezpośredniego importera.  Srednio zakup maszyny zwraca się po 20 zleceniach. Jeśli w okolicy nie ma nikogo kto proponuje takie usługi, to interes przynoszący dobre zyski. Biorąc pod uwagę  liczbę nowo powstałych  domów i liczbę starszego budownictwa wymagającego ocieplenia możemy być niemalże pewni, że  ta inwestycja to strzał w dziesiątkę. Ostatnio po rozmowie z naszym klientem dowiedziałem się, ze inwestycja zwróciła mu się w połowie podczas jednego tygodnia po zakupie, gdyż dostał kontrakt na ocieplenie budynków gospodarczych na fermie drobiu koło Zielonej Góry. Przy pesymistycznym założeniu , ta inwestycja daje większy zwrot pieniędzy rocznie niż lokata w banku.

Jakie są korzyści z Pianki Poliuretanowej w stosunku do innych rodzajów izolacji?

Jakie są korzyści z Pianki Poliuretanowej w stosunku do innych rodzajów izolacji?

  1. Pianka poliuretanowa ma wyższą wartość oporu cieplnego R. W rzeczywistości, zamknięte pianka ma prawie dwa razy więcej wartości oporu cieplnego R niż włókno szklane
  2. Budynki ocieplone pianką poliuretanową metodą natrysku są bardziej komfortowe i zużywają mniej energii.
  3. Piankowe wypełnienia i uszczelnienia szczelin i pęknięć, zapewniają szczelność powietrzną.
  4. Pianka w zamkniętych komórkach zapewnia lepsze uszczelnienie wilgoci niż wszystkie inne izolacji.
  5. Pianka bardziej dźwiękochłonna, bardziej izoluje dźwięk niż płyty włókna szklanego.
  6. Pianka nie przyciąga ani nie zapewnia obszaru gniazdowania dla szkodnika, podobnie jak inne materiały izolacyjne.
  7. Pianka zapobiega przedostawaniu się owadów i innych małych stworzeń.
  8. Nakładanie pianki poliuretanowej pozwala ma dużą elastyczność, rozszerza się łatwo i wypełnia się bardzo dobrze wokół innych obiektów różnych kształtów dopasowując się i całkowicie do pustej przestrzeni.
  9. Powietrze przechodzi przez izolację, takie jak włókno szklane, znacznie zmniejsza wartość oporu cieplnego R, gdzie pianka nie ma tego problemu, nie przepuszcza powietrza.
  10. Pianka w zamkniętych komórkach zwiększa wytrzymałość konstrukcji ściany.

Czy wasze maszyny do natrysku są nadal takie drogie jak u konkurencji?

Nasze maszyny cechują się najniższa ceną w Europie porównując ceny renomowanych firm.  Jeszcze niedawno maszyna do natrysku kosztowała tyle co nowy,  dobrej klasy samochód z salonu. Dzięki naszej firmie ta cena jest o wiele niższa. Nasza firma oferuje wiele promocji  upustów na maszyny. Wystarczy tylko śledzić naszą stronę na internecie.

Jakie szanse i możliwości daje nasza firma?

Nasza firma daje szanse na rozwinięcie nowego interesu lub możliwość zwiększenia dochodów z istniejącej firmy po wprowadzeniu nowych usług związanych z natryskiem pianki poliuretanowej. Będąc już w branży budowlanej mamy dostęp do potencjalnych klientów na dodatkowe usługi. Zważywszy , że w naszym kraju lawinowo rośnie popyt na ocieplenia domów nasza oferta jest idealnym sposobem na pomnożenie pieniędzy. Poprzez wprowadzenie usługi piankowania do firmy zyskujemy dodatkowe pieniądze z usług po natrysku pianki. Może to być jedynie zabicie poddasza płytami kartonowo-gipsowymi, a może to być kompleksowy remont domu.

Czy dostarczacie maszyny za granicę i ile trwa transport?

Nasza firma dostarcza maszyny w każde miejsce na ziemi. Nie ważne czy klient jest w USA , czy w Niemczech. Po otrzymaniu zapłaty dostawa naszym transportem w Polsce to  24 godziny. Dostawa w każde miejsce w Europie to czas 7 dni.

Dlaczego technologia natrysku pianki poliuretanowej jest jeszcze mało popularna w Polsce?

W Polsce technologia izolacji natryskowych jeszcze nie jest tak popularna jak na zachodzie Europy albo w USA. Dużo osób jest przekonanych do styropianu bądź waty szklanej nie wiedząc nawet o istnieniu alternatywnej technologii. Dużo nieprawdziwych informacji jest rozprzestrzenianych poprzez producentów styropianu i waty szklanej o palności pianki. Testy palności pianki można znaleźć na Internecie i dowodzą ze to najlepszy materiał do ocieplenia jaki kol wiek wymyślono. W USA już około 70-80 procent ociepleń jest wykonywanych tą metodą. Osoby wykonujące ocieplenie sugerują się ceną i wybierają watę. Obliczając cenę waty i montaż , to wychodzi tyle , ile kosztuje natrysk pianki. Resztę zalet pianki odkrywamy po pierwszej zimie, kiedy nasz dom jest znakomicie zaizolowany i widzimy różnice w rachunkach za ogrzewanie.

Ile gwarancji otrzymuje kupujący i w jakim okresie jest realizowana?

Każdy kupujący otrzymuje rok czasu gwarancji na zakupione maszyny. Gwarancja jest realizowana w Polsce w siedzibie naszej firmy i zazwyczaj trwa od 1 dnia do 3 dni roboczych. Dziewięćdziesiąt procent części mamy na stanie w firmie a więc nie ma żadnych problemów z serwisem.

Czy prowadzicie serwis urządzeń natryskowych innych marek?

Nasza firma prowadzi naprawę innych agregatów natryskowych konkurencyjnych firm jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami i czasem związanym z importem części z zagranicy.

Gdzie znajduje się firma Sanberg Polska?

Aktualny adres można sprawdzić tutaj.

Jakie usługi oferuje firma Sanberg Polska?

Firma Sanberg Polska zajmuje się dystrybucją systemów do natrysku pianki poliuretanowej. W ofercie mamy maszyny oraz ich osprzęt. W skład oferty wchodzą narzędzia do obróbki poliuretanu ,  sprężarki, agregaty prądotwórcze oraz artykuły BHP do ochrony pracownika takie jak maski przeciwgazowe oraz kombinezony.Istnieje możliwość kupna każdej części zamiennej do naszych maszyn. Proszę o odwiedzenie działu Oferta.

Rodzaje agregatów natryskowych i ich przeznaczenie.

Sanberg Polska ma w ofercie zarówno tanie agregaty natryskowe jak i potężne reaktory do natrysku poliuretanu i polimoczników . Maszyny dzielą się na pneumatyczne w których czynnik wypychany jest siłą powietrza i hydrauliczne gdzie siła wypychanego czynnika jest powodowana przez sprężony olej.U nas możesz wybrać nawet kolor swojej maszyny. Mamy zarówno maszyny na 230V , jak i 400V. Jeśli chcesz kupić maszynę, to zawsze znajdziesz odpowiedni sprzęt w naszej firmie.

Rodzaje pianek poliuretanowych i jaką wybrać.

Do wyboru mamy dwa rodzaje pianek poliuretanowych. Otwartokomórkowa i zamknięto komórkowa. Do zewnętrznych izolacji , oraz miejsc narażonych na wilgoć stosuje się piankę zamkniętokomórkową czyli piankę , która ma dużą gęstość, masę i nie rośnie tak jak piana otwarto komórkowa. Piana zamknięto komórkowa natryskiwana jest na posadzki, fundamenty, oraz na dachy gdzie istnieje duża możliwość kontaktu z dużą ilością wody.  Pianka otwarto komórkowa jest mniejszej gęstości i natryskuje się ją na poddasza, jako wypełnienie ścian i przestrzeni.Pianka ta ma małą masę, małą gęstość i duże rozprężanie.

Jak długo trwa ocieplenie natryskowe?

Natrysk poddasza trwa jeden dzień. Natryskiwana piana zasycha po około 15 sekundach i jest w krótkim czasie zdatna do obróbki. Przyjmuje się , że ekipa natryskowa powinna zrobić 250 m2 dziennie.

Dlaczego pianka poliuretanowa wygrywa z tradycyjnymi formami ocieplenia?

Technologia natrysku pianki poliuretanowej jako ocieplenie domów zyskuje coraz więcej zwolenników w Polsce. Nowy sposób ociepleń wygrywa ze styropianem i wełna mineralną.  Ludzie będący na zachodzie Europy przywożą swoje doświadczenia i wdrażają je w branży budowlanej. Przewaga pianki poliuretanowej nad innymi sposobami ociepleń:
– ocieplenie pianką nie powoduje mostków termicznych , czyli miejsc gdzie mamy lukę w ociepleniu. Przez takie luki ucieka nam najwięcej ciepła i pieniędzy z kieszeni
– pianka to tworzywo nie powodujące alergii. W piance nie rozmnażają się roztocza, bakterie i inne pasożyty. W piance nie zamieszkują ptaki i inne zwierzęta które mogą być nosicielami świerzbowca, który powoduje świerzb.
– ocieplenie pianka powoduje , ze w naszym domu zostaje od 20% do 50% więcej ciepła niż w stosunku do tradycyjnych metod ocieplenia
– pianka jest materiałem niepalnym w przeciwieństwie do styropianu, papy i innych.
– wykonując natrysk pianki poliuretanowej robimy z naszego domu termos , który trzyma ciepło o wiele dłużej niż inne techniki ociepleń przy czym pianka jest materiałem oddychającym.
– poliuretan jest substancją wyciszająca nasz dom. Odtąd nasz dom będzie nie tylko cieplejszy ale i cichszy.
– poddasza zaizolowane pianka zachowują swoje właściwości izolacyjne minimum 30 lat.Pianka nie kurczy się i nie odpada.
– pianka zespala wszystkie elementy dachu , dzięki czemu przy dużej wichurze twój dach zachowa spójna konstrukcje.

Ile kosztuje ocieplenie pianką poliuretanową?

Trudno odpowiedzieć na pytanie o koszty pokrycia pianką poliuretanową, gdyż jest wiele rodzajów pianki na rynku. Nasza firma nie rekomenduje żadnej pianki gdyż jest to indywidualny wybór inwestora co chce użyć do ocieplenia. Zasadą jest to, żeby nie używać pianek z nieznanego źródła , oraz takich, które pochodzą z Chin. Jeśli chcecie Państwo , to za darmo bez problemów dobierzemy piankę dla Państwa potrzeb i wymagań. Optymalną warstwą jest 20 cm natryskiwanej pianki, która odpowiada 35 cm wełny bardzo dobrej jakości.

Czy pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla zdrowia?

Pianka poliuretanowa po 24 godzinach od nałożenia nie wydziela gazów i staje się bezzapachowa,twarda i neutralna dla otoczenia. Odróżnieniu do innych metod ocieplania nie kumuluje kurzu, drobnoustroji , roztocz, i bakterii, gdyż w piance nie ma środowiska dogodnego do ich rozmnażania. W piance nie zamieszkają ptaki, insekty, gryzonie i kuny które są nosicielami różnych groźnych chorób dla człowieka. Nawet gdy pianka namoknie, to nie zagnieżdżą się na niej grzyby, które mogą powodować choroby układu oddechowego u człowieka. Zastosowanie warstwy pianki większej niż 10 cm powoduje brak efektu osadzania się pary wodnej na ścianie. Uzyskujemy suche , bezwonne,  pozbawione drobnoustroji i bakterii środowisko. Pianka jest używana do ociepleń domków w stylu kanadyjskim i zdała egzamin u wymagającej klienteli z Kanady , USA, a także Skandynawii  i Europy Zachodniej.

Czy pianka poliuretanowa jest palna?

Pianka poliuretanowa nie jest substancją palną i w kontakcie z ogniem nie powoduje przenoszenia ognia na inne materiały. Pianka poliuretanowa podczas pożaru nie przeniesie tak szybko ognia na drewnianą konstrukcje dachu. Jeśli straż pożarna przyjedzie, to może uratować nasz dom od kompletnego spalenia. Wszystkie pianki natryskowe posiadają 3 grupy palności i normy. Normy te regulowane są przez  niemieckie normy Din 4102.

Czy piana poliuretanowa chłonie wilgoć?

Poliuretan jest świetnym izolatorem ciepła i wody. Wylana woda na powierzchnie pianki po prostu spłynie po powierzchni.   Pianka poliuretanowa zamknięto komórkowa nie chłonie wilgoci  zaś pianka otwarto komórkowa chłonie niewielkie ilości wody, jak i je oddaje. Struktura  pianki otwartokomórkowej wygląda jak pęcherze powietrza połączone razem. Mówimy dlatego ze pianka oddycha.

Jak szybko zasycha natryskiwana pianka?

Natryskiwana pianka zasycha  po 20 sekundach i jest gotowa do obróbki po godzinie od natrysku. Po 24 godzinach nie czuć zapachu natrysku, a po tygodniu cały gas z komórek pianki zastępuje powietrze.

Czy warstwę pianki poliuretanowej zamieszkują gryzonie?

Warstwa pianki poliuretanowej nie jest środowiskiem do życia gryzoni, gdyż nie czują się w niej przytulnie, nie smakuje im i nie stanowi ich pożywienia. Poliuretan nie jest jadalny i jest wyrobem syntetycznym przez co nie trawi się w układzie pokarmowym  myszy.  Ciężko jest przegryźć  piankę dla gryzoni i dlatego bardzo szybko po spróbowaniu poliuretanu mysz odchodzi i szuka innego materiału żeby się przedostać i zrobić sobie norkę.

Czy występuje skraplanie wody na powierzchni pianki?

Przyczyna skraplania się wody na piance poliuretanowej jest różnica pomiędzy temperaturą powietrza wewnątrz i na zewnątrz domu. Jeśli warstwa pianki będzie większa niż 10 cm, zjawisko to zanika. Nie musimy stosować folii paroizolacyjnej na piankę, chyba że sobie tego zażyczymy w takich pomieszczeniach jak kuchnia, czy łazienka.

Natrysk na deskowanie, blachę i wełnę mineralną.

Natrysk bezpośrednio na deskowanie zaleca się tylko wtedy , gdy deski są suche i nie przepuszczają wody, a ich wilgotność nie jest większa niż 15%. Gdy wilgotność jest wyższa zaleca się położenie warstwy pianki zamknięto komórkowej, a potem warstwę pianki otwarto komórkowej. Kładąc ocieplenie na blachę zaleca się położenie natrysku z pianki zamknięto komórkowej. Optymalna grubość natrysku to 8-10 cm. Ocieplenie natryskowe sporadycznie nakłada się na wełnę mineralną . Jeśli chcemy to zrobić to nie ma problemu, tylko musimy się upewnić , czy wystarczy miejsca pomiędzy krokwiami na dodatkową pianę.

Kształt natryskiwanej piany.Czy można uzyskać płaski kształt?

Kształt  natryskiwanej pianki przypomina kalafiora. Nie jest możliwe otrzymanie płaskiej powierzchni  przy natrysku. Żeby powierzchnia pianki była płaska musimy przyciąć ją nożem lub specjalną frezarką.

Dlaczego cena pianki zamknietokomórkowej jest wyższa niż otwartokomórkowej?

Piana zamknięto komórkowa jest o wiele droższa niż otwarto komórkowa , gdyż jej gęstość jest o wiele większa . Dla porównania pianka zamknięto komórkowa ma gęstość  50-60 kg/m3, a piana otwarto komórkowa ma gęstość  12-15 kg/m3

Czy będzie potrzebny prąd 400V do natrysku i jak przygotować powierzchnię?

Do natrysku jest potrzebne zasilanie 400V do zasilania maszyny i kompresora. Przed natryskiem piany musimy przygotować pomieszczenie w którym będziemy wykonywać pracę. Należy usunąć wszystkie rzeczy, które będą przeszkadzały w przesuwaniu rusztowania .Należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które mogą być narażone na opryskanie pianką i zabrudzenie.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt.