Fakty i Mity o Ociepleniu Pianką Poliuretanową
Usługi ocieplenia pianką poliuretanową
Dlaczego Pan Janusz ze Składu Budowlanego Będzie Odradzał Ocieplenie Pianką Poliuretanową ???
W technologii ocieplania budynków pianka poliuretanowa nie ma sobie równych konkurentów. Usługi ocieplenia pianką poliuretanową w Polsce nadal jednak istnieją obawy przed nowym rodzajem ocieplenia. Klient stojący przed wyborem sposobu izolacji ma obawy przed nową, nieznaną mu technologią, która nie jest rzekomo do końca sprawdzona. Boimy się zawsze czegoś, czego nie znamy. Dodatkowo wybierając formę ocieplenia naszego domu będziemy namawiani przez ekipy budowlane i fachowców w sklepach z materiałami budowlanymi na wełnę mineralną lub inne starsze materiały do ocieplenia. Dlaczego tak nam będą doradzać? Czy oni będą kierować się tylko Twoim zyskiem, żebyś zaoszczędził na ogrzewaniu w zimę? Nie!!! Oni będą chcieli sprzedać Ci swój wyrób i skasować Cię za położenie wełny. Pazerna ekipa natryskowa zrobi Ci natrysk pianki poliuretanowej nawet gdy nie jest on wskazany. Nasza ekipa usługi ocieplenia pianką poliuretanową przeprowadza po wywiadzie z klientem, oraz po oględzinach na miejscu natrysku. Zapraszam do lektury naszych artykułów. Mam nadzieję, że przybliżą one Państwu bliżej nową technologię ociepleń i pozwolą Państwu dokonania właściwego wyboru rodzaju ocieplenia.
Mit nr 1: Pianka poliuretanowa jest droższa od wełny mineralnej.
Jest to zarazem prawda i mit. Zależy jak na to patrzeć. Czy patrzymy na to z perspektywy lat, czy raczej jesteśmy krótkowzroczni. Wybierając wełnę mineralną zyskujemy tylko na cenie zakupu w pierwszym dniu. W dniu po zamontowaniu już tracimy pieniądze, bo parametry izolacyjne waty dzień po dniu są mniejsze.
Wybierając piankę poliuretanową zarabiamy dzień po dniu na izolacji latem i zimą gdyż pianka ma 100% lepsze właściwości izolacyjne niż welna mineralna. Pianka przy tym nie traci swoich właściwości, a producent daje 25 lat gwarancji na samą piankę.
Mit nr 2: Pianka wypchnie elementy dachu , lub je uszkodzi.
Jest to kompletna bzdura. Pianka poliuretanowa rozchodzi się tam gdzie została zaaplikowana i wchodzi tylko w te miejsca gdzie nie ma oporu.
Mit nr 3 : Wełna mineralna lepiej izoluje ciepło.
Pianka poliuretanowa jest dwa razy cieplejsza jeśli porównujemy współczynniki przewodnictwa cieplnego. Współczynnik ten wynosi 0.020 -0,025 dla pianki poliuretanowej , oraz 0,035-0,050 dla wełny mineralnej. Czym mniejszy czynnik przewodzenia ciepła, tym nasz dom jest lepiej izolowany.
Mit nr 4: Pianka poliuretanowa to nowość na rynku.
Pianka poliuretanowa od lat jest znana jako ocieplenie w Polsce i za granicą. Do tej pory nie była tak znana, gdyz nie było na rynku za dużo agregatów do natrysku pianki. Agregaty do natrysku były jeszcze do tej pory w cenie dobrego samochodu. Tutaj na rynek weszła firma Sanberg oferując swoim klientów agregaty klasy średniej za przyzwoite pieniądze jak za takie urządzenia. Nieraz cena naszych urządzeń jest 50% niższa od innych agregatów o podobnych parametrach natryskowych. Technologia natrysku pianki poliuretanowej pochodzi z USA i Kanady, gdzie stosowano ja we wczesnych latach osiemdziesiątych tamtego stulecia. Ostre warunki pogodowe zmusiły do stosowania bardziej skutecznych rozwiązań technologicznych w dziedzinie ociepleń budynków. W Ameryce duża część budynków budowana jest w technologii szkieletowej, czyli konstrukcje drewniane. Cienkie ściany dobrze nadają się do ocieplenia poliuretanem, którego warstwa 20 cm chroni przed srogim mrozem.
Mit nr 5: Po natrysku pianki można mieszkać w pomieszczeniu gdzie był prowadzony natrysk.
Każda pianka poliuretanowa po natrysku ma swój specyficzny zapach, który ulatnia się 2-7 dni zależnie od grubości warstwy , która została nałożona. Bezpośrednio po natrysku tworzą się w piance bąbelki, które są wypełnione gazem po reakcji wiązania poliolu i ISO. Po kilku dnaich dopiero można zamieszkać w natryskiwanych pomieszczeniach, gdyż gaz w komórkach pianki będzie zastąpiony czystym powietrzem.
Mit nr 6: Każda pianka poliuretanowa nadaje się nadaje się do ocieplenia naszego domu.
W zależności co izolujemy, to musimy wybrać odpowiedni rodzaj pianki poliuretanowej. Musimy uwzględnić gęstość pianki na metr sześcienny produktu. Pianki o gęstości 7-12 kg służą do izolacji cieplnej i akustycznej poddaszy, stropów i ścian działowych. Pianka o gęstości 30-37kg/m3 służy do ocieplania dachów ferm, stropów budynków gospodarczych itp. Gęstość pianki 37-44kg/m3 służy do ocieplania termicznego budynków chłodniczych w których przechowuje się produkty w obniżonych temperaturach.Pianka o gęstości 45-56kg/m3 służy do ocieplania dachów po których można chodzić. Gęstośc pianki od 57-70 słuzy do ocieplania dachów , gdzie ruch pieszych jest intensywny.
Mit nr 7: W piance zalęgną się owady, myszy i kuny.
Nigdy nie widziałem sytuacji, żeby jakieś owady zamieszkiwaly pianke poliuretanową. Insekty nie zalęgna się w piance, gdyż jest za twarda żeby insekt wygrzebały sobie w niej schronienie. Gryzonie nie będą nadgryzały poliuretanu, gdyż nie jest on smaczny dla nich. Myszy i szczury są tam, gdzie pożywienie. Mysz może zrobić sobie norkę koło natryśnietej pianki, ale nie bezpośrednio w niej. Usługi ocieplenia pianką poliuretanową to nie jest prosta sprawa. Zaufaj doradcom firmy Sanberg Polska
Mit nr 8: Pianka jest palna.
Pianka jest jednym z najlepszych materiałów do izolacji pod względem palności. Istnieje kilka potwierdzonych przypadków w Polsce, że poddasza zabezpieczone pianką poliuretanową zatrzymały ogień wewnątrz i nie przepuściły go na konstrukcję drewnianą przed przyjazdem straży pożarnej. Oczywiście pianka poliuretanowa nie będzie izolowała ognia przez dłuższy czas, ale wystarczy żeby wezwać straż pożarną i uratować nasz majątek. Testy palności pianek można zobaczyć na youtube i przeczytać wyniki na stronach internetowych producentów. Rekomenduje się natrysk pianki poliuretanowej o klasie palności E ze względu na jej właściwości samogasnące. Klasa E mówi nam, że pianka jest zaliczana do materiałów palnych. Przy kontakcie z ogniem pianka nie tli się, nie kapie, ani nie topi w kontakcie z ogniem. W porównaniu do styropianu i wełny mineralnej pianka poliuretanowa to najlepsza opcja pod względem palności.
Mit nr 9: Pianka poliuretanowa jest produktem bez wad
To mit. Pianka ma jedną wadę, która jest istotna dla wielu inwestorów. Jest to cena jaka musimy zapłacić za wykonanie natrysku. Ceny zaczynaja się od 48 złotych za metr kwadratowy .Czy zatem opłaca się inwestować w nową technologię? Oczywiście, że tak. Licząc, że pianka przyniesie nam oszczędności na ogrzewaniu rzędu 30-50% rocznie w stosunku do innych metod ocieplenia, to inwestycja zwróci nam się po 18 miesiącach.
0 comments
Write a comment