Wady i zalety agregatów natryskowych do pianki hydraulicznych i pneumatycznych.

Agregat do Natrysku Poliuretanu. Hydrauliczne lub Pneumatyczne

 Maszyny Pneumatyczne i Hydrauliczne do Natrysku Pianki Poliuretanowej

Niewątpliwa zaletą maszyn pneumatycznych jest ich bardzo prosta budowa, małe wymiary, większa mobilność, niższa cena w porównaniu do maszyn hydraulicznych. Maszyny pneumatyczne osiągają ciśnienie robocze rzędu 250 bar. Agregaty pneumatyczne wymagają mniejszego zapotrzebowania w prąd, niż maszyny hydrauliczne. Wadą maszyn pneumatycznych jest większe zapotrzebowanie w prąd w stosunku do maszyn hydraulicznych.

Agregat do Natrysku Poliuretanu z napędem hydraulicznym cechuje się dużą wydajnością i służy do natrysku pianki poliuretanowej na dużych powierzchniach jak hale, hangary, magazyny, fermy drobiu i inne. Zaletą tych maszyn jest niskie zużycie powietrza rzędu 400l/min, gdzie w maszynach pneumatycznych wymagane jest 1000l/min.

Maszyna hydrauliczna. Agregat do Natrysku Poliuretanu jest znacznie cięższy od pneumatycznego, gdyż posiada zbiornik na olej hydrauliczny i siłowniki hydrauliczne pompujące czynnik do natrysku.

Przemieszczanie tej maszyny jest utrudnione przez gabaryty, które są większe niż w maszynach pneumatycznych. Najważniejszą cecha maszyn hydraulicznych jest ich stabilność pracy. Strumień natryskiwanej piany jest bardzo silny i jednolity. W podstawowych i tańszych modelach pneumatycznych widać mniejszą moc i minimalne wahania ciśnienia. Nie ma to jednak wpływu na jakość natryskiwanej piany, gdyż czynniki podawane są w takich samych proporcjach na każdy z węży.

W ofercie firmy Sanberg każdy może wybrać Agregat do Natrysku Poliuretanu taki jak jest mu potrzebny. Modele Sanberg SG-100, Sanberg SG-200, Sanberg SG-300 to modele pneumatyczne. Modele Sanberg SG-400, Sanberg SG-450, Sanberg SG-500 i Sanberg SG-550 to modele hydrauliczne.

Na uwagę zasługuje fakt, że maszyny hydrauliczne i pneumatyczne różnią się poborem mocy do pracy agregatu. Agregat do Natrysku Poliuretanu o napędzie pneumatycznym może maksymalnie miec zapotrzebowanie do 11 kw. Agregat do Natrysku Poliuretanu o napędzie hydraulicznym może mieć zapotrzebowanie na energię elektryczną nawet ponad 22kw jesli zamówimy wersję z silniejszymi grzałkami. Jesli mamy zapotrzebowanie 22 kw na prąd w maszynie hydraulicznej, to potrzebny bedzie nam duży agregat prądotwórczy do zasilania.